TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK MÜZAYEDE ŞİRKETİ:

EMLAK YÖNETİM

MEVCUT MÜZAYEDELER

Türkiye’de site yönetimi konusunda fark yaratan çözümleriyle hizmet anlayışını üst seviyelere taşıyan Emlak Yönetim, T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) başta olmak üzere kamu kurumları ve özel kuruluşların uhdesinde bulunan konut, iş yeri ve arsaların müzayede ile satış organizasyonlarını da yapan  kurumdur.

Katılımcılar ister müzayede salonlarına gelerek isterlerse de evlerinden veya iş yerlerinden internet üzerinden müzayedelere katılabilmekte/izleyebilmekte, böylelikle tüm müzayedeler noter eşliğinde güvenilir, şeffaf, rekabete açık ve fırsat eşitliğine uygun olarak düzenlenmektedir.

Emlak Yönetim AŞ bugüne kadar düzenlediği müzayedelerde yıllara dayanan tecrübesi ve profesyonelliğiyle, on binlerce katılımcıyı binlerce gayrimenkulle buluşturmuş, gayrimenkul sektörüne katkıda bulunmuştur.

NEDEN

MÜZAYEDE İLE

SATIŞ?

// Bilinirlik

Ülkemizde 2002 yılından bu yana kamu ve özel sektör kuruluşları müzayede yöntemiyle gayrimenkul satışı yapmaktadırlar. Emlak Yönetim Hizmetleri düzenli olarak kamu ve özel sektör uhdesinde bulunan gayrimenkullerin müzayede ile satış organizasyonlarını düzenlediğinden dolayı yüksek bilinirliğe ulaşmış, belirli bir yatırımcı/müşteri portföyü oluşmuştur. www.emlakmuzayede.com.tr web sitesi başta olmak üzere tüm duyuru ve iletişim kanalları alıcılar tarafından düzenli olarak takip edilmektedir.

// Şeffaflık

Müzayede ile gayrimenkul satışında tüm süreçler şeffaftır. Gayrimenkuller müzayede tarihinden belirli bir süre öncesinde herkese açık olarak listelenir, tanıtılır ve katılımcı sayısı yükseltilir. Katılım şartlarını yerine getiren herkes açık artırmaya katılabilir, diğer alıcıları görebilir, salondan ya da katılımcı olmaksızın internet üzerinden canlı olarak müzayedeleri izleyebilir.

// Rekabete Açıklık ve Fırsat Eşitliğine Uygunluk

Müzayede ile gayrimenkul satışında rekabetin oluşması ve doğru fiyatın bulunabilmesi amacıyla müzayede pazarlama çalışmaları kapsamında gazete ilanlarıyla, internet ve sosyal medya reklamlarıyla, çizgi altı ve çizgi üstü tanıtım çalışmalarıyla satış organizasyonu duyurulur. Katılım şartlarını sağlayan herkes ister müzayede salonlarına gelerek isterse de yurt içi ya da yurt dışında olması fark etmeksizin evinden ya da işyerinden internet yoluyla katılım gösterebilir.

// Güvenirlilik

Müzayede ile gayrimenkul satış organizasyonu; ilanından başvurusuna, organizasyonundan satış sürecinin tamamlanmasına kadar kayıt altına alınarak güvenilirlik esasına dayanan bir satış türüdür.

// Hızlılık

Sayısı binlerle ifade edilen gayrimenkuller 1 ay gibi bir sürede listelenir, tanıtılır, müzayedesi yapılır ve satışı tamamlanır.

Emlak Yönetim Müzayede Süreci Nasıl İşler?

Müzayede (Açık artırma), kurum ve kuruluşların uhdesinde bulunan gayrimenkullerin (konut, iş yeri ve arsaların) satışında alıcılar arasında fiyat artırma esasına dayanan, doğru satış koşulları ve doğru katılımcılarla doğru fiyatı bulmayı amaçlayan satış biçimidir.

Emlak Yönetim, ilgili kurum ya da kuruluş ile birlikte müzayede öncesinde, müzayede kapsamında satılacak gayrimenkullerin nitelikleri, bedelleri ve satış koşullarını belirler ve ilan eder. Bu kapsamda bilgi sahibi olan ve gayrimenkul satın almak isteyen gerçek kişi ya da tüzel kişilikler Emlak Yönetim’e başvurarak ilgili prosedürleri tamamlar ve müzayede katılımcısı olurlar. Müzayede esnasında ilgili satış koşulları ve teminat bedelleri doğrultusunda katılımcılar müzayede salonundan ya da canlı bağlantılarla internetten tekliflerini verirler, en yüksek teklif/teklifler Emlak Yönetim tarafından ilgili kurum ya da kuruluşun onayına sunulur. Teklifi onaylanan katılımcıları Emlak Yönetim bilgilendirir ve  teklif sahipleri ilgilendikleri gayrimenkulü satın alabilmeleri için gereken sözleşme ve ödeme sürecine yönlendirilir. Bütün bu süreç, Emlak Yönetim bünyesinde çalışan profesyonel ekip tarafından yönetilir.

Emlak Yönetim müzayede sürecinde 3 alt süreç bulunmaktadır:

1

Müzayedeye Hazırlık

Satış Koşulları Tespiti

Pazarlama Çalışmaları

2

Müzayedenin Gerçekleştirilmesi

Teknik ve Organizasyonel Hazırlık

Müzayede Organizasyonu

3

Müzayede Sonrası Hizmetler

Kalan Taşınmazların Satışı

Onay ve Satış İşlemleri

Klasik Pazarlama

Ulusal ve Yerel TV Reklamları

Ulusal ve Yerel Gazete Reklamları

Billboard – Afiş – Pankart

Katalog – Broşür – Flier

Dijital Pazarlama

Google Pazarlama Araçları
Adwords, Adsense, Remarketing

Sosyal Medya Pazarlama
Facebook, Twitter, Instagram, YouTube

E-posta Pazarlama

SMS Pazarlama

                           

    © 2024 EMLAK YÖNETİM A.Ş.
    T.C. ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK ve İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞI TOPLU KONUT İDARESİ (TOKİ) İŞTİRAKİDİR.

    Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

    Bilgilerinizi Unuttunuzmu?