Emlak Yönetim AŞ Genel Müdürü Ayhan Karaca: Bursa’da 8 bin 650 konut inşa edilecek

Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) 250 Bin Sosyal Konut projesinde Bursa’da da kura çekimi heyecanı yaşandı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi tarafından yürütülen sosyal konut projesinde konutların kura çekimi Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde noter huzurunda yapıldı ve canlı yayımlandı.

Emlak Yönetim AŞ Genel Müdürü Ayhan Karaca yaptığı konuşmada “Sayın Cumhurbaşkanımızın 20 yıl önce ortaya koyduğu iradeyle birlikte planlı kentleşme ve konut üretimi seferberliği kapsamında 20 yılda 1 milyon 170 bin konut rakamına ulaşıldı. Toplu Konut İdaresi olarak okullardan üniversitelere, spor salonlarından yurt ve pansiyonlara, hastanelerden sağlık ocaklarına, ticari iş yerlerinden kütüphanelere, camilerden kamu hizmet binalarına, stadyumlardan millet bahçelerine kadar 35 bin 335 eser kazandırdık. 20 yıl içinde bu kapsamlı projeleri ‘herkes için konut’, ‘insanca yaşam’ ve ‘ekonomik olarak ulaşılabilir konut’ hedefleri doğrultusunda taviz vermeden yürüttük ve yürütmeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Kampanya hakkında da bilgi veren Genel Müdür Ayhan Karaca “Sayın Cumhurbaşkanımızın vatandaşlarımıza müjdelemiş olduğu 250 bin konut, 1 milyon konut arsası ve 10 bin iş yeri projeleri 250 alt sektörü etkileyerek üretime ve istihdama bereket ve rekabet getirecek, doğrudan ve dolaylı milyonlarca vatandaşımıza istihdam sağlayacaktır” dedi.

Karaca “Şimdi ise Bakanlığımızın koordinasyonunda yürüttüğümüz “İlk Evim” projemiz milletimizin bize olan güvenini gözler önüne serdi. 1.5 ayda 8 milyonu aşkın vatandaşımız başvurdu, geçerli başvuru sayısı 5 milyonu aştı. Daha başvuru süreci devam ederken bildiğiniz üzere 25 Ekim’de 17 ilde 6 bine yakın konutumuzun temelini attık. Akabinde ise kuralarımızı ivedilikle tamamlayacağız. Söz verdiğimiz gibi 2 yıl içinde 250 bin konutumuzu teslim edeceğiz. Projemize sahip çıkan tüm vatandaşlarımıza müteşekkiriz” şeklinde konuştu.

“BURSA’DA YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDİYOR”

Bursa’da yatırımların tüm hızıyla devam ettiğini dile getiren Genel Müdür Karaca “Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı çerçevesinde büyük bir heyecanla hazırlandığımız Türkiye Yüzyılına damga vuracak çalışmalar kapsamında Bursa’da da yatırımlarımız devam ediyor. Toplu Konut İdaresi olarak Bursa’da 93 şantiyede 25 bin 567 konut, 5 millet bahçesi, 1 aile sağlığı merkezi, 6 büfe, 24 cami, 6 engelsiz yaşam merkezi, 1 engelsiz yaşam binası, 7 hastane, 8 kamu hizmet binası, 1 huzur evi, 20 ilkokul, 3 kreş, 2 kütüphane, 12 lise, 4 pansiyon, 5 sağlık ocağı, 3 spor salonu ve 19 ticaret merkezi yatırımlarımızla Bursa’mıza katkıda bulunuyoruz. Cumhuriyet tarihinin bu en büyük sosyal konut hamlesi çerçevesinde Bursa’da Toplu Konut İdaresi tarafından Karacabey Yenikaraağaç Mahallesi’nde 3 bin 316, Taşlık Mahallesi’nde 1.000, Nilüfer’de 1.400, Orhangazi’de 150, Kestel’de 750, İnegöl’de 480, Gürsu’da 360, Mustafakemalpaşa’da 400, Yenişehir’de 140, Orhaneli’nde 268, Keles’te 140, Harmancık’ta 150 ve son olarak Büyükorhan’da 96 olmak üzere toplam 8 bin 650 konut projemize 177 bin 479 başvuru gerçekleşti. 81 ilimizde olduğu gibi burada da kuralarımızı noter huzurunda çekiyoruz. Dijital ortamda bu kuralar yayımlanıyor. Vatandaşlarımızın gözleri önünde kuralar çekiliyor ve hak sahipleri belirleniyor” şeklinde konuştu.

                       

© 2024 EMLAK YÖNETİM A.Ş.
T.C. ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK ve İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞI TOPLU KONUT İDARESİ (TOKİ) İŞTİRAKİDİR.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?