TOKİ tarafından Ankara Kuzeykent Projesi’nde inşa edilen 372 konutun hak sahipleri Emlak Yönetim tarafından gerçekleştirilen kura ile belirlendi.

Kura töreni 28 Ağustos 2019, Çarşamba günü Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Kurada isimlerinin okunduğunu duyan vatandaşlar büyük mutluluk yaşadı. Yıllardır ev sahibi olma hayaliyle yaşadıklarını söyleyen vatandaşlar, hayallerinin gerçekleştirmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Ankara Kuzeykent Projesi üçüncü bölgede yer alan 372 konuta toplam 575 başvuru yapıldı. Konutlar 3+1 planda inşa edildi.

Kuzeykent projesi

Kuzeykent Projesi ile yeni bir yaşam alanı inşa edildi. Kuzeykent Projesi çok yönlü ve vatandaşların bütün ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde yapıldı. Proje içerisinde; yürüyüş yolları, mini futbol sahası, basketbol oyun alanı, basketbol antrenman sahası, voleybol sahası, spor aletleri, masa tenisi, kaykay pisti, spor salonu, açık ve kapalı yüzme havuzları yer alıyor.

Ayrıca, çocuk oyun alanları, eğitici oyun duvarları, çocuk yüzme havuzu, spor alanları ve geniş yeşil alanlar ile çocuklar yeşille iç içe bir yaşama kavuşuyor.

                       

© 2024 EMLAK YÖNETİM A.Ş.
T.C. ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK ve İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞI TOPLU KONUT İDARESİ (TOKİ) İŞTİRAKİDİR.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?