Emlak Yönetim AŞ Genel Müdürü Ayhan Karaca: Şırnak’ta 1450 konut inşa edilecek

Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) “İlk Evim İlk İş Yerim” projesinde ilk kuralar Ardahan ve Şırnak’ta çekildi.


Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi tarafından yürütülen sosyal konut projesinde Şırnak ili hak sahipliği belirleme kurası Şırnak Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Kuralar noter huzurunda yapıldı ve canlı yayımlandı.

Emlak Yönetim AŞ Genel Müdürü Ayhan Karaca törende yaptığı konuşmada “Sayın Cumhurbaşkanımızın 20 yıl önce ortaya koyduğu iradeyle birlikte planlı kentleşme ve konut üretimi seferberliği kapsamında 20 yılda 1 milyon 170 bin konut rakamına ulaşıldı. Toplu Konut İdaresi olarak okullardan üniversitelere, spor salonlarından yurt ve pansiyonlara, hastanelerden sağlık ocaklarına, ticari iş yerlerinden kütüphanelere, camilerden kamu hizmet binalarına, stadyumlardan millet bahçelerine kadar 35 bin 335 eser kazandırdık. 20 yıl içinde bu kapsamlı projeleri ‘herkes için konut’, ‘insanca yaşam’ ve ‘ekonomik olarak ulaşılabilir konut’ hedefleri doğrultusunda taviz vermeden yürüttük ve yürütmeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu.


“250 ALT SEKTÖRÜ ETKİLEYECEK”

Kampanya hakkında da bilgi veren Genel Müdür Ayhan Karaca “Sayın Cumhurbaşkanımızın vatandaşlarımıza müjdelemiş olduğu 250 bin konut, 1 milyon konut arsası ve 10 bin iş yeri projeleri 250 alt sektörü etkileyerek üretime ve istihdama bereket ve rekabet getirecek, doğrudan ve dolaylı milyonlarca vatandaşımıza istihdam sağlayacaktır” dedi.


Karaca “Şimdi ise Bakanlığımızın koordinasyonunda yürüttüğümüz “İlk Evim” projemiz milletimizin bize olan güvenini gözler önüne serdi. 1.5 ayda 8 milyonu aşkın vatandaşımız başvurdu, geçerli başvuru sayısı 5 milyonu aştı. Daha başvuru süreci devam ederken bildiğiniz üzere 25 Ekim’de 17 ilde 6 bine yakın konutumuzun temelini attık. Akabinde ise kuralarımızı ivedilikle tamamlayacağız. Söz verdiğimiz gibi 2 yıl içinde 250 bin konutumuzu teslim edeceğiz. Projemize sahip çıkan tüm vatandaşlarımıza müteşekkiriz” şeklinde konuştu.

“ŞIRNAK’TA YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDİYOR”

Şırnak’ta yatırımların tüm hızıyla devam ettiğini dile getiren Genel Müdür Karaca “Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı çerçevesinde büyük bir heyecanla hazırlandığımız Türkiye Yüzyılına damga vuracak çalışmalar kapsamında Şırnak’ta da yatırımlarımız devam ediyor. Hedef kitlemizin ekonomik durumunun farkında ve bilincindeyiz. Projelerimizi bu çerçevede vatandaşlarımızın alım güçlerini düşünerek fiyatlandırıyoruz. Toplu Konut İdaresi olarak Şırnak’ta 86 şantiyede, 11 bin 247 konut, 1 millet bahçesi, 17 cami, 7 kamu hizmeti binası, 28 ilkokul, 1 kreş, 13 lise, 2 pansiyon, 1 sağlık ocağı, 1 büfe ve 62 ticaret merkezi yatırımlarımızla Şırnak’a katkıda bulunuyoruz. Bu projelerle Şırnak çok daha güzel bir hale geliyor. Vatandaşlarımız Cudi Dağı’nı, Gabar Dağı’nı izlerken çayını daha bir keyifle yudumlayacak. Cumhuriyet tarihinin bu en büyük sosyal konut hamlesi çerçevesinde ilk etapta Şırnak’ta Toplu Konut İdaresi tarafından Şırnak Merkez’de 1100, Şırnak İdil’de 301 ve son olarak İdil Karalar’da 49 konut olmak üzere toplam bin 450 konutumuza 3 bin 405 başvuru olmuştur. 81 ilimizde olduğu gibi burada da kuralarımızı noter huzurunda çekiyor, resmi sosyal medya hesapları aracılığıyla kuralarımızı yayımlıyoruz. Vatandaşlarımızın gözleri önünde kuralar çekiliyor ve hak sahipleri belirleniyor” diye konuştu.

                       

© 2024 EMLAK YÖNETİM A.Ş.
T.C. ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK ve İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞI TOPLU KONUT İDARESİ (TOKİ) İŞTİRAKİDİR.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?