Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Kırıkkale Merkez Yuva Mahallesi’nde yapılacak konutlar hak sahipleri Emlak Yönetim tarafından gerçekleştirilen kura ile belirlendi.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından 50 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi kapsamında Kırıkkale Merkez Yuva Mahallesi’nde 2+1 ve 3+1 planda yapılacak bin konut için bugün kura töreni yapıldı.

927 konut için bin 473 kişinin başvurduğu projenin kura töreni On Yedi Ağustos Spor Salonu’nda noter huzurunda düzenlendi. Kura törenine katılan vatandaşlar ilk kez ev sahibi olmanın mutluluğunu yaşadı.

Önce şehit ailelerine ardından engelliler ve emekliler için kura çekildi. Son bölümde ise diğer vatandaşlara kura çekildi. Kura çekiminde ev sahibi olmaya hak kazananlar büyük mutluluk yaşayarak gözyaşı döktü.

Kura esnasında isminin okunduğunu duyan vatandaşlar duygusal anlar yaşadı. Sevinçleri gözlerinden okunan hak sahipleri duygularını ifade etmekte zorlanırken; bu mutluluğu ev sahibi olmak isteyen herkesin yaşamasını diledi.

Kırıkkale Merkez Yuva Mahallesi projesinde konutların 705’İ “2+1”, 224’ü de “3+1” nitelikte olacak.  Alt gelir grubuna yönelik olan 2+1 konutlar 450 TL’den başlayan taksitlerle yüzde 12, yüzde 20 peşin ve 180, 240 ay vade seçenekleri ile satışa sunuldu.  Orta gelir grubuna yönelik olan 3+1 konutlar ise 880 TL’den başlayan taksitlerle yüzde 10, yüzde 20 peşin 120 ve 180 ay vade seçenekleri ile satışa sunuldu.

                       

© 2024 EMLAK YÖNETİM A.Ş.
T.C. ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK ve İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞI TOPLU KONUT İDARESİ (TOKİ) İŞTİRAKİDİR.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?