Elazığ’da geçen yıl 24 Ocak’ta meydana gelen depremde evleri yıkılan ya da ağır hasar gören aileler için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı öncülüğünde TOKİ tarafından yapımı tamamlanan 8 bin konuttan 3 bin 310’u Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle hak sahiplerine teslim edildi. Teslim edilen konutlarda site yönetim hizmetlerini Emlak Yönetim AŞ veriyor.

Merkez üssü Sivrice ilçesi olan, 41 kişinin hayatını kaybettiği 6,8 büyüklüğündeki depremde binlerce evin ağır hasar gördüğü Elazığ’da depremzedelerin konut ihtiyacını karşılamak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda TOKİ tarafından 19 farklı yerde yapımına başlanan 20 bin 118 konuttan 8 bini tamamlandı.

Konutlardan 3 bin 310’u Elazığ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce hak sahipliği süreci tamamlanan depremzedelere Elazığ Valiliği koordinasyonunda gerçekleştirilen kura çekimi ile teslim edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı teslim töreniyle kendilerine teslim edilen konutlarına heyecanla yerleşen depremzedeler depremin 1. yılını yeni konutlarında karşıladı.

YÖNETİM HİZMETİNİ EMLAK YÖNETİM AŞ VERİYOR

Teslim edilen konutların bulunduğu sitelerde site yönetim hizmetini TOKİ’ye bağlı Emlak Yönetim AŞ veriyor. Emlak Yönetim AŞ site yönetim hizmetleri çerçevesinde kış dönemine denk gelmesi sebebiyle ilk olarak kazanları devreye aldı ve site sakinlerinin mağduriyet yaşamasının önüne geçti. Yönetim hizmetleri kapsamında yine ilk etapta hidrofor, yangın ve TV sistemleri gibi önemli sistemler devreye alındı.

Depremzede aileler bir yaşam alanı olarak planlanan, içerisinde iş yeri, cami, fırın, dinlenme alanları, çocuk oyun parkları, spor tesisleri, yürüyüş ve bisiklet yolları gibi sosyal donatıları ve çevre düzenlemesi bulunan konutlarda hayatlarını sürdürmekten mutluluk duyuyor.

                       

© 2024 EMLAK YÖNETİM A.Ş.
T.C. ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK ve İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞI TOPLU KONUT İDARESİ (TOKİ) İŞTİRAKİDİR.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?