Emlak Yönetim AŞ’ye bağlı sitelerde düzenlenen meslek içi eğitim faaliyetleriyle site çalışanlarına kişisel ve genel hijyene dair bilgiler aktarılıyor.

Sitede çalışan personele yönelik düzenlenen hijyen konulu eğitim kapsamında özellikle koronavirüs salgınından ve diğer hastalıklardan korunmanın kilit noktalarından olan kişisel hijyen ve el temizliğinin sağlığı koruma üzerindeki etkisine vurgu yapılıyor.

Düzenlenen eğitimde ellerin hangi durumlarda yıkanması gerektiği, mikropların en çok nerelerde olduğu ve hangi organları sevdiği, mikroplardan nasıl korunmak gerektiği site çalışanlarına aktarılıyor.

BİNA TEMİZLİĞİ

Site sakinlerinin daha temiz ve sağlıklı bir ortamda yaşaması için düzenlenen bina temizliği ve hijyen eğitiminde ise merdivenlerde kaba çöplerin toplanıp nasıl imha edileceği, merdivenlerin silinmesi, lekelerin çıkarılması, bloklarda yerlerin temizliği gibi konularda bilgiler ve teknikler aktarılıyor.

Ayrıca blok koridorları, blok dış kapısı, blok çevresi gibi bölgelerin temizliği, site bahçesindeki çöplerin toplanması, site çıkış kapısı, otopark genel temizliği, sayaç, doğal gaz boruları, kapı çerçeveleri, korkuluklar ve cam kenarlarının temizliği konusunda da eğitimler veriliyor.

Eğitimlerde havlu paspas, temizlik ve kova takımı, yüzey temizleyici, malzemelerin kullanımı hakkında bilgiler de site çalışanlarına aktarılıyor.

                       

© 2024 EMLAK YÖNETİM A.Ş.
T.C. ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK ve İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞI TOPLU KONUT İDARESİ (TOKİ) İŞTİRAKİDİR.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?