Emlak Yönetim AŞ Genel Müdürü Ayhan Karaca genel merkezde düzenlenen Marmara Bölgesi Site Çalışanları KVKK Eğitimi kapsamında site müdürlerine ve çalışanlarına hitaben bir konuşma yaptı.

TOKİ öncülüğünde birçok insanımızın daire sahibi olduğunu, daha düzenli ve güvenli bir ortamda yaşama imkanı bulduğunu söyleyen Karaca mahalle kültürünün yeniden canlandırılması için TOKİ’nin mahalle konseptine yönelik çalışmalarına değindi.

Site sakinlerine daha nitelikli, daha düzenli ve adaletli hizmet vermek için gayret ettiklerini söyleyen Karaca bu iş için site çalışanlarına önemli görevler düştüğünü dile getirdi.

Karaca “Temizlikten güvenliğe, aidat takibinden bakım onarım çalışmalarına kadar bütün çalışmaların titizlikle yürütülmesi, dolayısıyla site sakinlerimizin huzurlu bir ortamda yaşaması için üzerimize düşen vazifeyi sorumluluk duygusu içinde yerine getirmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

KVKK EĞİTİMLERİ

2016 yılında çıkan Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na da değinen Ayhan Karaca, “Kurumlar sahip olduğu bilgiyi derler ve hizmet verebilmek için kullanır. Ancak kişilerin temel hak ve özgürlükleri kapsamında veri işleme süresince verinin korunması öncelikli olmalı” diye konuştu.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Emlak Yönetim çalışanlarına düşen görevler olduğunu belirten Karaca, “Hukukçu arkadaşlarımız tarafından gerekli eğitimler veriliyor, kanun hakkında bilgilendirmeler yapılıyor. Kanun çerçevesinde kurum olarak, site yönetimleri olarak üzerimize düşen mesuliyeti ve vazifeyi yerine getirmemiz gerekiyor” dedi.

                       

© 2024 EMLAK YÖNETİM A.Ş.
T.C. ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK ve İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞI TOPLU KONUT İDARESİ (TOKİ) İŞTİRAKİDİR.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?